Olta Gixhari

Aktore

Olta Gixhari është shqiptare nga Durrësi e lindur më 8 korrik 1986.Ka luajtur në Teatrin Kombëtar në Tiranë në:

Ka interpretuar gjithashtu në kinematografi me filmin Pharmakon, një prodhim i vitit 2012 dhe në filmin Amsterdam Express prodhim i vitit 2014. Ka interpretuar gjithashtu në kinematografi me filmin Pharmakon[1], një prodhim i vitit 2012 dhe në filmin Amsterdam Express prodhim i vitit 2014[2]. Ka prezantuar Kafazin e Arte ne vitin 2008[3]

Referime Redakto

  1. ^ Shanaj, Joni (2012-04-11), Pharmakon (Drama, Thriller), Zig-Zag, marrë më 2023-03-24 {{citation}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Olta Gixhari". IMDb (në anglishte amerikane). Marrë më 2023-03-24.
  3. ^ "Teatri Kombetar - Olta Gixhari në rolin e Natashës në shfaqjen "Tri Motrat" nga A. Chekhov në Teatrin Kombëtar. Të dashur miq, biletat për shfaqjen "Tri Motrat" janë rezervuar të gjitha për muajin Janar. Rezervimet vazhdojnë për datat 3,4,5,6 dhe 7 Shkurt ora 19:00. Kujtojmë të gjithë ata që kanë bërë rezervimet të tregohen korrekt dhe të paraqiten pranë sportelit për të tërhequr biletat, në ditët dhe oraret që janë njoftuar nga biletaria. Ju mirëpresim :) | Facebook". www.facebook.com. Marrë më 2023-03-24.