Olzai (Ortzài, Orthài) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 69.82 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 474 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 880 banorë[2].

 Olzai
Qytet
Vendndodhja
 Olzai is located in Itali
 Olzai
 Olzai
40°10′55″V 9°08′49″L / 40.182°V 9.147°L / 40.182; 9.147Koordinatat: 40°10′55″V 9°08′49″L / 40.182°V 9.147°L / 40.182; 9.147
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.82 km2
Lartësia 474 m (m.n.d.)
Popullsia 880 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Olzai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale