Onifai (Oniài) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 43.19 km² [2], dhe gjendet në lartësi mbidetare 29 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 745 banorë[3].

Onifai
Popullsia
 • Total745
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  3. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Onifai – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale