Osini (Osìni) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 39.81 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 645 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 789 banorë[2].

Osini
Osini da Tricoli.jpg
Popullsia
 • Gjithsej789
{{{postal_code_type}}}
  08040
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Osini – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale