Otto Barić lindi më 19 qershor të vitit 1932Klagenfurt, Austri, është futbollist dhe trajner kroat. Momentalisht është përzgjedhës i Kombëtares së Shqipëtare të futbollit.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.