Ky artikull flet për emisionin argëtues në Klan Kosova. Për albumin e Jean-Michel Jarre, shiko Oxygène.

Oxygen Show (shpesh shkurtuar si Oxygen) është një emision argëtues televiziv i drejtuar dhe krijuar nga Besim Dina, që transmetohet në kanalin televiziv kosovar Klan Kosova. Emisioni filloi së shfaquri në Radio Televizionin e Kosovës në mars 2008, duke vazhduar në Kohavision në tetor 2012[1], dhe pastaj duke migruar në Klan Kosova më 24 mars 2018.

OrkestraRedakto

Secili episod i emisionit shoqërohet me muzikë nga orkestra e përzgjedhur, që e nis emisionin me siglën e vet.

Ekipa e orkestrës përbëhet nga:

  • Flaka Krelani
  • Linda Hakaj
  • Teuta Kurti
  • Ylber Asllanaj
  • Teo Uçka

ReferencatRedakto

  1. ^ "Tetori vjen me "Oxygen"". Koha.net. 28 shtator 2014. Marrë më 15 janar 2020. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]