Ozieri (Otièri) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 252.13 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 390 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 10.602 banorë[2].

 Ozieri
Qytet
noform
Pamje nga Ozieri
Vendndodhja
 Ozieri is located in Itali
 Ozieri
 Ozieri
40°35′02″V 9°00′11″L / 40.584°V 9.003°L / 40.584; 9.003Koordinatat: 40°35′02″V 9°00′11″L / 40.584°V 9.003°L / 40.584; 9.003
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 252.13 km2
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Popullsia 10.602 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07014
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Ozieri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale