Përdoruesi diskutim:AT44/Arkivi 2016

Shto një temë
Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin AT44/Arkivi 2016. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


VisualEditor News #1—2016Redakto

Elitre (WMF), 26 shkurt 2016 20:22 (CET)

Përshëndetje Ammartivari. Macedonia infobox queryRedakto

Përshëndetje Ammartivari,

I have some time on my hands and can do a few things. Going on past experience regarding your excellent work with creating infoboxes for Greece geography articles (the Chameria stuff, i.e like in the Paramithia article), and if time permits i ask for your assistance in creating a infobox for Macedonia geography articles due to the current one being somewhat inadequate to meet the purposes for Wikipedia shqip. I did message admin. Liridon and he said that no fixed infobox existed for Macedonia pages (for more see discussion: Përdoruesi diskutim:Liridon#Tung Liridon. Macedonia infobox query). Can you do the same thing as with the Greece articles in creating a infobox that has the same content as the Greece one (without the patron saints option though) with the Macedonian colours, though having this map (as shown in the infobox on Macedonian Wikipedia> mk:Сопотско. Regarding placing infoboxes into articles and filling out details, that I can do. I would really appreciate the help and assistance on the matter.

Te fala

Resnjari (diskutimet) 27 mars 2016 07:18 (CEST)

Tung Ammartivari
E pasha kutinë qe e bëre për artikujt e Maqedonisë dhe kjo është shumë e mirë, perfekt ! Faleminderit për ndihmën tuaj.
Te fala
Resnjari (diskutimet) 28 mars 2016 22:22 (CEST)
Tung Ammativari
I started placing the infoboxes into the articles. When i came to the cities, i realized that the airport option was missing. I tried to place that option in the inbox, but later returned the infobox as it was because the airport option (like for Struga and Ohrid cities) was not coming up. If you can under the option Targa e automjeteve, place right after it the option: Aeroporti.
Te fala.Resnjari (diskutimet) 31 mars 2016 18:35 (CEST)

Përshëndetje Ammartivari. Kosova infobox queryRedakto

I have in recent times created a whole bunch of Stampa infoboxes for the Komuna's so articles can be created for Kosova and linked the existing ones through it. However though a current infobox for Kosova exists Stampa:Fshat (Kosova) can you (if you have some time or if possible) either update it or create a new one that is exactly the same as the Macedonia infobox you created though with the addition of 4 more options to the Kosova infobox: |Nofka |Moto |Themelimi and also a aeroporti option too. Could it also contain this map as in Bulgarian wiki > https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%86 I appreciate any assistance on the matter. Best regards. Resnjari (diskutimet) 22 prill 2016 20:14 (CEST)

MediaWiki:Common.css -navbarRedakto

Përshëndetje, Ka nje defekt sepse jane vedosur dy kode me te njejtin emer ketu eshte fjala per navbar qe eshte vedosur edhe me poshte në MediaWiki:Common.css shqip duke u pershtatur me ate nga MediaWiki:Common.css franceze per funksionimin e disa infobox-eve por tani ka nje defekt te vogel ketu Stampa:Kartela V3/Fund shiko ketu si duhet te jetë tek wikipedia franceze cfare mendon se duhet te bejme ? Dhe a mund te shtosh kete ne vend te asaj qe eshte ne fund tek MediaWiki:Common.css eshte rifreskim i marrur nga MediaWiki:Common.css franceze--Tytuu (diskutimet) 27 prill 2016 13:36 (CEST)

Përshëndetje është në rregull zëvedësova navbar me tnavbar në verzionin francez dhe funksionon tani vetëm vendose këtë tek MediaWiki:Common.css në të njejtin vend nëse ka mundësi--Tytuu (diskutimet) 28 prill 2016 12:34 (CEST)
Tjeta, nga cila pjesë ta vendos se nuk jam i sigurt.--AT44 DISKUTO 28 prill 2016 12:38 (CEST)
Prej ku shkruan /* Infobox V3 */ dhe ku mbaron /* fund infobox_V3 */ tek MediaWiki:Common.css është në fund --Tytuu (diskutimet) 28 prill 2016 12:42 (CEST)
Kontrolloje tani njehere.--AT44 DISKUTO 28 prill 2016 12:46 (CEST)
Faleminderit në rregull është.--Tytuu (diskutimet) 28 prill 2016 13:01 (CEST)

Participate in the Ibero-American Culture Challenge!Redakto

Hi!

Iberocoop has launched a translating contest to improve the content in other Wikipedia related to Ibero-American Culture.

We would love to have you on board :)

Please find the contest here: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Translating_Ibero_-_America/Participants_2016

Hugs!--Anna Torres (WMAR) (diskutimet) 10 maj 2016 16:40 (CEST)

Stampa:Infobox MNE komunëRedakto

Përshëndetje Ammar, si je?

Është propozuar për grisje një nga stampat që ti ke krijuar, aktualisht nuk është përdorur diku. Si mendon, na duhet, ke plan ta permiresosh ose ta grisim ?--Liridon (diskutimet) 18 maj 2016 15:58 (CEST)

E grisa. --AT44 DISKUTO 22 maj 2016 11:49 (CEST)

WALUG (votimi për rregulloren)Redakto

Përshëndetje Ammar,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:07 (CEST)

Little translationRedakto

Hello! May I ask you to translate the userbox from my userpage to shqip, Gegë and srpskohrvatski / српскохрватски (both scripts)? You'll find the template's documentation which contains all information needed to translate correctly (please read it and ask me if you don't understand something). ;) -XQV- (diskutimet) 1 korrik 2016 22:00 (CEST)

An userbox on my userpage (there's a link): click. -XQV- (diskutimet) 1 korrik 2016 22:06 (CEST)
Can you also add translation in Gegë? -XQV- (diskutimet) 1 korrik 2016 23:11 (CEST)

Editing News #2—2016Redakto

3 korrik 2016 19:18 (CEST)

Kategorizimi sipas feseRedakto

Pershendetje, me duket e pakuptimet te kategorizohen personalitetet sipas fese dhe ne kundershtim me barazine njerzore. Eshte dicka personale dhe nuk ka ndonje vlerese enciklopedike. Ne rastet kur feja eshte pjese qenesore, siq jane personalitetet fetare, atehere ka kategori te tjera me te sakta. Do te ishte njejte si te kategorizohen njerzit nese jane te martuar apo jo. Shpresoj ne mirekupim. --Arianit (diskutimet) 7 korrik 2016 18:07 (CEST)

Përshëndetje Arianit, vlerësoj qëndrimin tënd dhe është e vërtetë se feja sot konsiderohet si diçka personale por interesimi i publikut për fenë e personave të caktuar, që kanë vend në ekcikopedi është i lartë. Në Wikipedian anglisht, wikipedian referencë për të tjerat ekzistojnë këto llojë kategorishë, bile më të veçuara dhe të zgjeruara. Rëndësi më të madhe ka edhe përkatësia etnike, që së bashku me fenë krijojnë një lloj kategorizimi të personit, përkrah kategorive tjera (si profesioni, anëtarësimet partiake, vitlindja, vitvdekja, vendlindja etj.). Nëse mendon se krijimi i këtyre llojë kategorive cënon rregullat ose/dhe neutralitetin e Wikipedias shqip, atëherë mund ta debatojmë në faqen e diskutimit të kategorisë së bashku me antarët tjerë të wiikipedias sonë dhe të japin një përfundim që e don shumica.--AT44 DISKUTO 7 korrik 2016 18:19 (CEST)
Jam ne rregull nese personi eshte praktikues dhe vetidentifikohet si i tille (pra me reference sic do te duhej te ishte per cdo gje tjeter). Ne Amerike figurat politike identifikojne fene publikisht per arsye politike, por shume te tjere jo. --Arianit (diskutimet) 7 korrik 2016 18:45 (CEST)

Mirënjohje për artikullin UlqiniRedakto

Përshëndetjeje Ammar,

Si gjithmonë, shqiptarët e trojeve jashtë Republikës së Shqipërisë kanë një motiv më shumë për të redaktuar dhe përmirësuar në Wikipedian shqip. Faleminderit për kontributin në artikullin Ulqini, i cili është vetëm një nga gjithë puna juaj në Wikipedia e cila meriton një respekt të veçantë. Kjo stampë është për ty.--Liridon (diskutimet) 12 korrik 2016 11:36 (CEST)

 Ky përdorues ndihmoi gradimin e artikullit Ulqiniartikull të mirë.
Faleminderit shumë për mbështetjen dhe mirëkuptimin që e ke shfaqur që nga fillimi.Njerëz si ti i duhen bashkësisë sonë.--AT44 DISKUTO 12 korrik 2016 11:38 (CEST)

Anketa e CEE Spring 2016Redakto

Përshëndetje, pjesëmarrës i CEE Spring 2016! Organizatorët ndërkombëtar të garës kërkojnë nga ju të kompletoni anketën rreth garës. Është shumë e shkurtër. Kjo na jep neve disa statistika dhe na ndihmon që të bëjmë garën e ardhshme më të mirë. Ju lutem kompletoni anketën këtu: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 10 shtator 2016 15:28 (CEST)

Selam prijateljuRedakto

Posjeti nas na bs.wikipediji. Tamo si uvijek dobrodošao. :) --Munja (diskutimet) 13 tetor 2016 21:18 (CEST)

Editing News #3—2016Redakto

15 tetor 2016 19:48 (CEST)

Return to the user page of "AT44/Arkivi 2016".