Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Hoo man. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

WikipediaRedakto

Ich nehmm mal an das du adminrechte hast. Könntest du bitte den einen Benutzer der hier vandaliert sperren? --Mikullovci 15 Qershor 2010 22:38 (CEST)

Leider habe ich die nicht, aber ich bin im IRC direkt mit den Stewards verbunden, die können User bannen ;-) - Hoo man 15 Qershor 2010 22:40 (CEST)
Beide gesperrt, mal gucken wie lange es hält... - Hoo man 15 Qershor 2010 22:42 (CEST)
Seit einigen Tagen ist es hier extrem schlimm geworden. Mich staunt es, das du hier mithilfst. Ich sag für die ganze albanische wikipedia mal ein Dankeschön. --Mikullovci 15 Qershor 2010 22:43 (CEST)

Danke, im Rahmen des SWM (Small Wiki Monitoring) sehe ich derartige Änderungen an "kleinen" Wikipedias in Echtzeit und da mir das Problem hier bewusst ist, hab ich ein besonderes Auge auf diese Wikipedia ;-) - Hoo man 15 Qershor 2010 22:47 (CEST)

Ja, diese Wikipedia hat es echt nötig. Ich arbeit mich kaputt hier. Als Beispiel: Die zukünftige Hauptseite. Hier fehlt wirklich alles, von Rechtlichen Vorlagenboxen für Dateien, wenn überhaupt Richtlinien hier eingehalten werden. --Mikullovci 15 Qershor 2010 22:51 (CEST)

zotërinj jeni në wikipedia në gjuhën shqipe dhe ju lutem diskutoni ndonnjë fjalë shqip se ne nuk mund të kuptojmë se për çfarë kontesti bëhet fjalë--Armend 15 Qershor 2010 23:13 (CEST)

thanks for the notice, but I'm unable to write albanian... - Hoo man 16 Qershor 2010 00:17 (CEST)

 For further discussion, please go to: meta:User_talk:Hoo_man (english) or de:User_talk:Hoo_man (german)

Nichts anders zu machen ?Redakto

Nothing else to do ?

Du kan'st den administratoren an die andere Wikiprojekten bescheid sagen. Ruf'mal einer deutcher admi.--Kurreshtja 16 Qershor 2010 00:34 (CEST)

Sei nicht so einer trotel, wenn es brend, man ruft die ... .--Kurreshtja 16 Qershor 2010 00:37 (CEST)

HelloRedakto

Hello, user Hoo man. As you've been active recently in the albanian wikipedia because of the vandalization of articles created by me, user Kristiani95 and user Elio96, the administrators have unjustly accused us for vandalizing our articles and for being sockpuppets. I will be pleased if you vote against this in [1].--Kristiani95 23 Qershor 2010 22:33 (CEST)

Although most of your edits seem to be constructive, I'm not going to vote. Because I can't understand Albanian, I've only been active here for less than a month and I don't think that I'm allowed to vote cause I (as mentioned above) only been active since a week or two and don't have that many contributions - Hoo man 23 Qershor 2010 23:00 (CEST)

BerliniRedakto

Why reverting this version : http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Berlini&oldid=858430  ?

It works and displays the German map !

Maybe a mistake ?

--AXRL 19 Nëntor 2010 01:02 (CET)

When I first saw it, it seemed to break the infobox, but it now seems to work... may it was a cache issue or smth. Sorry :) - Hoo man 19 Nëntor 2010 02:06 (CET)

QuestionRedakto

Hi there and thanks for taking care of copyvio policy breachers. How can you block if you are not an admin here in sqwiki? Sportishqiptar 30 nëntor 2011 18:20 (CET)

Never mind, I got the answer here. Thanks for your work! Sportishqiptar 30 nëntor 2011 18:28 (CET)
No problem, I'm always happy to help ;) - Hoo man 30 nëntor 2011 18:34 (CET)

hi Ho...Redakto

virusi ging als text zu viruset ....damit es nur ein text fuer den gleichen Inhalt gibt.Dann koennte man wieder zu dem Titel Virusi bringen! deswegen mach ich noch mal--31.44.78.218 2 maj 2012 22:32 (CEST)--31.44.78.218 2 maj 2012 22:32 (CEST)

Sollte gelöst sein, wir haben die Seiten zussamgeführt - Hoo man (diskutimet) 2 maj 2012 22:50 (CEST)

Faqet me ndryshime në pritjeRedakto

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:39 (CEST)