Pattada (Patàda) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 164.88 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 794 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.084 banorë[2].

Pattada
Pattada - Panorama (07).jpg
Popullsia
 • Gjithsej3,084
{{{postal_code_type}}}
  07016
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Pattada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale