Piro Qirjo (Korçë, 16 tetor 1963) është një aktor dhe regjisor shqiptar. Ai është i njohur për rolin e Gjorg Berishës në filmin "Të paftuarit", adaptimi i romanit nga Ismail Kadare "Prilli i thyer" dhe rolin e majorit të ushtrisë gjermane Max në filmin "Kronika e një nate".


FilmografiaRedakto

AktorRedakto

RegjisorRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.