Piter Pan (angleze: Peter Pan) është një film i animuar amerikan i vitit 1953 nga regjisori Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, dhe Hamilton Luske. Filmi u shpërndarë nga studio Disney dhe shfaqur për herë të parë në ShBA me 5 shkurt 1953.

Lidhje të jashtmeRedakto