Pomarkku (finlandisht: [Pomarkun kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Pomarkku
Pomarkun kunta
Komunë
Lumi Pomarkku
Lumi Pomarkku
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pomarkku.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto