Pula (Italia)

komunë italian

Pula (Pùla) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 138.92 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 15 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 7.360 banorësh[2].

 Pula
Popullsia
 • Gjithsej7,360
{{{postal_code_type}}}
09010
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Pula – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale