Qumështorja

gjini e bimëve
Qumështorja
Qumështorja
Qumështorja
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Euphorbiaceae
Grupi: Euphorbia
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Qumështorja është gjëneza e disa bimëve të familjes Euphorbiaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Qumështorja në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto