Rakinica (Besianë)

fshat në Kosovë

Rakinicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Brezaj dhe Rreze.

Rakinicë
Rreze
Fshat
Vendndodhja
Rakinicë is located in Kosova
Rakinicë
Rakinicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 831 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 43″ Veri

21° 21′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto