Rexhep Shala (Prizren, 1882 - 1943) ka qenë ushtarak, nëpunës dhe ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës 16 qershor, 192423 dhjetor, 1924.

Rexhep Shala
Ministër i Punëve të Brendshme
16 qershor23 dhjetor, 1924
Paraardhësi: Abdurrahman Dibra
Pasardhësi: Ahmet Zogu
Të dhënat personale
Lindi më: 1882
Lindi në: Prizreni, Perandoria Osmane
Vdiq më: 1943
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: ushtarak, nëpunës

BiografiaRedakto

ReferimetRedakto

  Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.