40°10′N 20°11′E / 40.16°N 20.19°E / 40.16; 20.19

link={{{të çon}}}

Rrethi i Përmetit është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Gjirokastrës. Rrethi i Përmetit ka 26,000 banorë (sipas 2004), një sipërfaqe prej 929 km² dhe kryeqendër Përmetin.

Administrata

Redakto

Rrethi i Përmetit perbehet nga dy bashki, dhe nga 7 komuna:

Lidhje të jashtme

Redakto

Faqja interneti mbi Rrethin e Përmetit

Shiko edhe

Redakto