Koordinatat: 39°35′V 20°24′L / 39.58°V 20.4°L / 39.58; 20.4

Rrethi i Delvinës është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. Rrethi bën pjesë në Qarkun të Vlorës. Rrethi i Delvinës ka 11,000 banorë (sipas regjistrimit të vitit 2004), një sipërfaqe prej 367 km² dhe kryeqendër Delvinën.

link={{{të çon}}}

Ndarja administrativeRedakto

Rrethi i Delvinës përfshin nën administrimin e tij një bashki dhe tre komuna që janë: