Rusko (Ruskon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Rusko
Ruskon kunta
Komunë
Zyra e Sormat në Rusko
Zyra e Sormat në Rusko
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.rusko.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto