Sansepolkro

komunë italian
(Përcjellë nga Sansepolcro)


Sansepolcro është komunë me rreth 16.000 banore në provincën Arezzo në regjionin italian Toskana.

Sansepolkro
Qytet
noform
Pamje nga Sansepolkro
Vendndodhja
Sansepolkro is located in Itali
Sansepolkro
Sansepolkro

Koordinatat: 43°34′0″V 12°9′0″L / 43.56667°V 12.15000°L / 43.56667; 12.15000

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Toskana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91,48 km2
Popullsia 16.380 banorë
Dendësia 179,06 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52037
Prefiksi +39 0575
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Koordinatat 43° 34′ 0″ Veri

12° 9′ 0″ Lindje