Sansepolcro është komunë me rreth 16.000 banore në provincën Arezzo në regjionin italian Toskana.

Sansepolkro
Qytet
Vendndodhja
Sansepolkro is located in Itali
Sansepolkro
Sansepolkro

Koordinatat: 43°34′0″V 12°9′0″L / 43.56667°V 12.15000°L / 43.56667; 12.15000

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Toskana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91,48 km2
Dendësia 179,06 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi +39 0575
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Koordinatat 43° 34′ 0″ Veri

12° 9′ 0″ Lindje