Sant Adrià de Besòs

komunë në Spanjë


Sant Adrià de Besòs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Barcelonès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Adrià de Besòs ka 35151[3] banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.78[1] km2.

Sant Adrià de Besòs
Komunë
noform
Plaça de la Vila dominated by the city hall
Stema_figuraBandera de Sant Adrià de Besòs.svg
Vendndodhja
Sant Adrià de Besòs is located in Spanjë
Sant Adrià de Besòs
Sant Adrià de Besòs

Koordinatat: 41°25′V 2°13′L / 41.417°V 2.217°L / 41.417; 2.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Barcelonès
Kryetari i Bashkisë Joan Callau
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.78[1] km2
Popullsia 35151[2] banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Adrianenc, adrianenca (ca)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8930
Prefiksi (+34) 93 381
Faqja Zyrtare http://www.sant-adria.net

ReferimetRedakto

  1. ^ a b "Sant Adrià de Besòs. Situació geogràfica". Municat (në katalonisht). Generalitat de Catalunya. Arkivuar nga origjinali origjinali më 20 nëntor 2015. Marrë më 11 korrik 2012. Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "Generalitat de Catalunya" defined multiple times with different content
  2. ^ "Anuari de Població 2012" (në katalonisht). Ajuntament de Sant Adrià de Besòs. 2012. Marrë më 11 korrik 2012. Burimi journal ka nevojë për |journal= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]
  3. ^ "Anuari de Població 2012" (në katalonisht). Ajuntament de Sant Adrià de Besòs. 2012. Marrë më 11 korrik 2012. Burimi journal ka nevojë për |journal= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtmeRedakto