Santa Teresa Gallura

komunë italian

Santa Teresa Gallura (Lungòni, Lungòne) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 102.29 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 40 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.277 banorë[2].

 Santa Teresa Gallura
Qytet
noform
Pamje nga Santa Teresa Gallura
Vendndodhja
 Santa Teresa Gallura is located in Itali
 Santa Teresa Gallura
 Santa Teresa Gallura
41°14′20″V 9°11′17″L / 41.239°V 9.188°L / 41.239; 9.188Koordinatat: 41°14′20″V 9°11′17″L / 41.239°V 9.188°L / 41.239; 9.188
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.29 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 5.277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09017
Prefiksi   0781
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtmeRedakto