Shawn Robert Ashmore lindi më 7 tetor 1979Richmond, British Columbia, Kanada, është një aktor dhe producent filmi kanadez.

Shawn Ashmore Out on the Town as Photographed by Jason Michael.jpg

FilmografiaRedakto

Viti Titulli dhe Roli
2006
2005

Filma televiziv

2004

Television Miniseries

Television Specials

2003
  • X2 si Iceman/Bobby Drake

Dokumentare

2002 Filma televiziv
2001 Filma televiziv
2000
  • X-Men si Iceman/Bobby Drake

Seri

1998 Televizion

Filma televiziv

1998
1997 Filma televiziv
1994 Filma televiziv
1991

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.