Shkëlzen Kelmendi

futbollist shqiptar

Shkëlzen Kelmendi (lindur më 14 janar 1985Durrës) është një futbollistë profesionist shqiptar i cili luan momentalisht me klubin shqiptar Sopoti LibrazhdKategorinë e parë si mesfushor [1].

Shkëlzen Kelmendi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShkëlzen Kelmendi
Datëlindja (1985-01-14) 14 janar 1985 (39 vjeç)
VendlindjaDurrës, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Sopoti Librazhd
Numri
Karriera me të rinjtë
2000–2006Vllaznia Shkodër
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005–2007Vllaznia Shkodër10(0)
2007–2008KF Skrapari25(1)
2008–2010Apolonia Fier46(0)
2011–2014Bylis Ballsh53(1)
2014–Sopoti Librazhd11(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 31 janar 2015

Referime

Redakto
  1. ^ Profili te Soccerway

Lidhje të jashtme

Redakto