Siniscola (Thiniscòle) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 196.38 km² [2], dhe gjendet në lartësi mbidetare 39 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 11.517 banorë[3].

Siniscola
Panorama di Siniscola.jpg
Popullsia
 • Total11,517
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  3. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtmeRedakto