Dallime mes rishikimeve të "Monedha"

1 byte removed ,  17 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
'''Monedha''' është formë e parasë që shërben për këmbimin dhe krahasimin e mallrave pëbrendapërbrenda një sistemi të mbyllur ekonomikë.
Sistemet e mbyllura ekonomike zakonishtëzakonisht ndërmirrenndërmerren nga shtetet por ka raste kur në një sistem të tillë bëjnë pjesë disa shtete sikurse te rasti i Evropës.
 
 
Anonymous user