Ndryshimi mes inspektimeve të "Kazani"

1.401 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.3) (roboti shtoj: diq:Kazan)
{{Qytet
|Qyteti = Kazani
|Emri në gjuhën vendase = Qazan
|Lloji i vëndbanimit = Qytet
|Nofka =
|Moto =
|Pamje = Kazan-collage.jpg
|Përshkrimi i pamjes = Pamje të ndryshme nga Kazani
|Flamuri_figura = Flag of Kazan (Tatarstan).png
|Flamuri_artikulli = Flamuri i Kazanit
|Stema_figura = Coat of Arms of Kazan (Tatarstan) (2004).png
|Stema_artikulli = Stema e Kazanit
|Stema_gjerësia =
 
<!--Administrimi-->
|Shteti = Rusia
|Njësia Federale = [[Republika e Tataristanit]]
|Kryetari i Bashkisë = Ilsur Metshin
 
<!--Statistika dhe Transporti -->
|Lartësia =
|Themelimi = 1005
|Vendasit =
|Sipërfaqja =
|Zona Kohore = KRAT ([[UTC]]+8)
|Kodi Postal = 420xxx
|Prefiksi = +7 843
|Aeroporti=
 
<!-- Demografia-->
|Popullsia = 1.143.535
|Dendësia =
 
|WebFaqja=[http://www.kzn.ru/ www.kzn.ru]
 
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi = 280
|harta = Rusia
|harta2 = Republika e Tataristanit
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=55 | gjer_m=47 | gjer_s=25 | gjer_dr =N
| gjat_g=49 | gjat_m=8 | gjat_s=5 | gjat_dr =E
 
}}
 
[[Skeda:Coat of Arms of Kazan (Tatarstan) (2004).png|thumb|]]