Dallime mes rishikimeve të "Calvin Coolidge"

v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.2) (roboti ndryshoj: hi:कॉल्विन कूलिज)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Coolidge.jpg|thumbparapamje|Calvin Coolidge]]
'''Calvin Coolidge''' lindi më [[4 korrik]] [[1872]] në [[Plymouth Notch]], [[Vermont]]; vdiq më [[5 janar]] [[1933]] në [[Northampton (Massachusetts)|Northhampton]], [[Massachusetts]]. Ishte Vizepresident ([[4 mars]] [[1921]] - [[2 gusht]] [[1923]]) dhe i 30-ti. [[Lista e Presidentëve të ShBA|President të ShBA]] ([[3 gusht]] [[1923]] - [[3 mars]] [[1929]]).