Dallime mes rishikimeve të "10 Korrik"

80 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 146 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2689 (translate me))
== Lindje ==
* [[1980]] – [[Jessica Simpson]] – [[Aktore]] dhe Këngtare nga [[ShBA]]
* [[1930]] - [[Alice Munro]], shkrimtare, fituese e Çmimit Nobel për Letërsi
 
== Vdekje ==