Dallime mes rishikimeve të "11 Qershor"

44 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
== Vdekje ==
* [[1979]] - [[John Wayne]], aktor amerikan
* [[1982]] - [[Al Rinker]], këngëtar amerikan, dhe anëtar i Rhythm Boys (lindi më 1907)
* [[1984]] - [[Enrico Berlinguer]], politikan komunist italian (lindi më 1922)