Dallime mes rishikimeve të "Lutfi Hoxha"

60 bytes added ,  8 vjet më parë
No edit summary
==Role në filma==
 
*1963: [[Detyrë e posaçme]]
*1975: [[Rrugicat që kërkonin diell]]
*1976: [[Ilegalët]]
*1976: [[Pylli i lirisë]]
*1976: [[Thirrja]]
*1976: [[Tingujt e luftës]]
*1978: [[Dollia e dasmës sime]]
*1980: [[Intendenti]]
*1981: [[Në prag të lirisë]]
*1981: [[Shoku ynë Tili]]
*1984: [[Nata e parë e lirisë]]
*1988: [[Pranvera s'erdhi vetëm]]
*1990: [[Vetmi]]
*2003: [[Një ditë e mrekullueshme]]
*2009: [[Ne dhe Lenini]]