Dallime mes rishikimeve të "Gëzhoja e vjetër"

U kthye versioni 1483762 i bërë nga 109.69.163.147 (diskutimet)
(U kthye versioni 1483762 i bërë nga 109.69.163.147 (diskutimet))
=== Përmbajtja e filmit ===
 
Serveti është shokë ushterie i vjetër i Pandit. Ky i fundit, është rekrutuar nga agjentët e huaj të kundërspiunazhit për të kërkuar informacione në lidhje me një uzinë ushtarake ku punon shoku i tij Serveti. Për të arritur qëllimet e tij, Pandi e kërcënon Servetin, duke i bërë ''shantazh'' me një gezhojë të vjetër, me të cilën Serveti ka plagosur aksidentalisht një shok të tijin, gjatë shërbimit ushtarak. Serveti refuzon t’i shërbejë Pandit dhe vritet nga ai. Organet e hetusise e zbulojne me sukses Pandin si vrasesin e Servetit në bashkpunim me "teze Leften" një ish mik i babait të Pandit.
= jhjhjhjhjhjhjh<br>
 
Ne role =
 
SKENARI...NESHAT TOZAJ
 
REGJISOR...SAIMIR KUMBARO
 
OPERATOR...NIKO TRENI, RUDOLF RADOVANI
 
PIKTOR...DHIMITER THEODHORI
 
KOMPOZITOR...ALEKSANDER LALO
 
 
Ne role =
 
Viktor Zhusti...Pandi Mylla