Dallime mes rishikimeve të "Sali Kelmendi"

No change in size ,  5 vjet më parë
v
→‎Veprimtaria politike: rregullim i sintaksës
(Albert Brojka)
v (→‎Veprimtaria politike: rregullim i sintaksës)
Në fillim të viteve '90 ka punuar në Ministrinë e Arsimit në të cilën mbulonte arsimin profesional.
 
Në periudhën e lëvizjeve të mëdha, në vitet '90-'91, u dallua si një pjesmarrës aktiv.
 
Pasi zgjidhet si kryetar i sindikatës së pavarur për Ministrinë e Arsimit merr pjesë në themelimin e [[Partia Demokratike e Shqipërisë|Partisë Demokratike të Shqipërisë]].
Në vitet [[1997]] - [[1999]], Sali Kelmendi mori pjesë sërish në mënyrë aktive në Partinë Demokratike.
 
Në vitin 1999 së bashku me një grup anëtarësh të tjerë të PDSH-së krijoi grupin e reformatorëve brenda në PDSH dhe më pas Partinë Demokrate të Re.
 
Në vitet [[2000]] - [[2005]] veproi si drejtor i administratës së kësaj partie dhe si anëtar kryesie.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[categoryKategoria:politikanëPolitikanë shqiptarë]]
[[categoryKategoria:Kryetarë të Bashkisë së Tiranës]]