Ndryshimi mes inspektimeve të "2013–14 Kategoria Superiore"

v
rregullim i sintaksës
v
v (rregullim i sintaksës)
'''[[Kategoria Superiore]] 2013-2014''' ishte sezoni i 75të Zyrtar, ose i 78të i Kategorisë Superiore të futbollit në [[Shqipëri]]. (përfshirë dhe 3 kampionatet ende të pa njohura zyrtarisht të kohës së Luftës)<ref>[http://sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria_Superiore#Kampionatet_e_Luft.C3.ABs_s.C3.AB_2t.C3.AB_Bot.C3.ABrore]</ref>. Sezoni filloi më 31 gusht, 2013 dhe mbaroi në 10 Maj, 2014. Kategoria Superiore këtë sezon kishte 12 skuadra pjesëmarrëse të cilat luajtën në dy faza.
 
[[KS Skënderbeu]] ishin kampionët në fuqi, kjo skuadër fitoi [[Kategoria Superiore 2012-2013|kampionatin]] për herë të tretë rresht dhe të katërtën në historinë e klubit.
 
[[KS Skënderbeu]] u shpallën kampion për të katërtën herë rresht dhe të pestën gjithsej në historinë e klubit.
=== Faza e dytë ===
: ''Shiko këtu: [[Kategoria Superiore 2013-2014#Rezultatet]].''
 
 
=== Rezultatet ===