Dallime mes rishikimeve të "Rahovica (Preshevë)"

rregullim i sintaksës
vNo edit summary
(rregullim i sintaksës)
Rahovica është me afro 10'000 banorë fshati më i madh në komunën e Preshevës.
 
Rahovica gjendet më pak se 1  km larg qytetit të Preshevës.
Në perëndim të fshatit gjendet dhe Penda e Rahovicës, e cila nga banorët e kësaj ane në stinen e verës përdoret si vend relaksues për not, peshkim, grillim etj.
Penda ka të rregulluar sistemin e ujitjes,që shërben për ujitjen e tokave të fshatit .
|-
| [[1948]] || 2189
|rowspan="7"| [[]]
|-
| [[1953]] || 2388
Gjilan, më 18.04.2013.<ref>[http://www.rajonipress.com/shfleto-artikujt.php?id=9384]</ref>
{{gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Preshevë]]