Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

2 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorë të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremi është zgjedhur si nënkryetar i parë i LDK-së në Prishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem Kryetiu ishte i angazhuar në arsim.
 
Në vitin [[2006]] ai ishte kryetarëkryetar i komunës së [[Prizreni (komuna)|Prizrenit]]
 
{{poli-cung}}