Ndryshimi mes inspektimeve të "Reus"

32 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|41|9||N|1|7||E|display=title}} duke përdorur AWB
(Faqe e re: {{Qytet (Spanja) |Qyteti = Reus |Emri Spanjisht = |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje = Catalunya-Reus-Monume...)
 
v (- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|41|9||N|1|7||E|display=title}} duke përdorur AWB)
}}
 
'''Reus''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun [[Baix Camp]], të provincës [[Tarragona (provincë)|Tarragona]], në [[Katalonia]]. Reus ka 106709 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.71 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
* {{commonscat|Reus}}
* [http://www.reus.cat/ Webfaqja zyrtare]
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Reus]]
 
 
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Reus]]
{{Coord|41|9||N|1|7||E|display=title}}
[[en:Reus|Reus]]
37.617

edits