Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

No change in size ,  3 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.108.54) dhe riktheu rishikimin 1759773 nga Tytuu
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.108.54) dhe riktheu rishikimin 1759773 nga Tytuu)
 
== Jeta ==
Lindi në qytetin buzë liqenit të Ohrit në familjen e Sotir Gushos. I ati si lrsimdashësarsimdashës që ishte e dërgoi pas mësimeve fillore që i kreu në vendlindje, në një shkollë të gjuhës rumune në [[Manastiri (qytet)|Manastir]] nga 1909 deri më 1916.
 
I ati më pas e nis në [[Athinë]] pranë liceut ''Léonin'', instituti më i hershëm privat në kryeqytetin grek - lice ku qëndroi deri më 1920. Pasi sëmuret, e shtrojnë në sanatorium dy vitet e fundit të qëndrimit të tij në Greqi.