Ndryshimi mes inspektimeve të "Parteshi"

1.500 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Lidhje të jashtme: Rregullime markup-i duke përdorur AWB)
{{Infobox KS vendbanim
|Emri = '''Partesh'''
|Lloji i vëndbanimit = Komunë
|Stema_figuraEmër_tjetër = =
|Harta_fotoLloji i vëndbanimit = = Fshat
|PamjeFlamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Popullsia = 1787
|DendësiaStema_figura = 59.56<!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Sipërfaqja = 30
|ShtetiStema_gjerësia = Kosova<!-- p.sh: 50px -->
|QarkuPamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|ShënimPërshkrimi i pamjes = =
|Adresa e kuvendit =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Webfaqja =
|Kryetari i Bashkisë =
|Partia udhëheqëse = PDK
|Shënim =
}}
 
<!--Administrimi territorial-->
'''{{PAGENAME}}''' është njësi administrative në pjesën ... të [[Kosova|Kosovës]].
|Rajoni = [[Rajoni i Gjilanit|Gjilan]]
|Komuna = [[Komuna e Parteshit|Partesh]]
|Kryetari i Komunës =
|Partia udhëheqëse = PDK =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
== Pak histori ==
|Sipërfaqja = 30
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia = 1787
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia = 59.56
 
==<!--tjeradhëna ==tjera-->
== Gjeografia ==
|WebfaqjaVendasit =
 
|Themelimi =
== Ekonomia ==
|Krahina =
|Lartësia = 508
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m=24 | gjer_s=7 | gjer_dr = N
| gjat_g=21 | gjat_m=26 | gjat_s=1 | gjat_dr = E
}}
'''Partesh''' është një vendbanim në komunën e [[Parteshi|Parteshit]], [[Kosovë]].
<!-- == Gjeografia == -->
== Demografia ==
Komuna e Parteshit sipas rezultateve preliminare te regjistrimit të popullsisë së vitit 2011 ka 629 banesa (shtëpi), 418 ekonomi familjare dhe 1787 banorë.
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == ShikoShih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== KulturaLidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/36/Partesh.html vendndodhja]
 
== Politika ==
* LPK
 
== Të tjera ==
* Telekomunikacioni
* Transporti
* Ushtria
* Pushime
 
== Shiko dhe këtë==
 
== Burim i të dhënave ==
== Lidhje të jashtme ==
 
[[Kategoria:KomunaFshatra në Kosovë|Partesh]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Parteshit]]
[[Kategoria:Partesh|*]]
{{Komuna e Parteshit}}
{{SistemishtetrorKSH|Shërbimet}}
{{Komuna e Parteshit}}
 
[[Kategoria:Partesh|*]]
[[Kategoria:Komuna në Kosovë|Partesh]]
 
 
{{KO-gjeo-cung}}