Ndryshimi mes inspektimeve të "Vrapimi"

81 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎top: rregullim i sintaksës)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
'''Vrapimi''' është një lloj [[lëvizja|lëvizje]] tek njerëzit dhe shtazët.
 
Gjatë kësaj lëvizje, për dallim nga ecja, të dy këmbët gjegjësisht tek kafshët katër shputat, asnjëherë nuk qëndrojnë në të njëjte kohë në tokë. Në atletikë janë të përkufizuara disa lloje të vrapimit. Ato janë përkufizuar në bazë të formës ([[Maratoni]]) dhe kohës brenda së cilës duhet të kryhet lëvizja si bie fjala [[Vrapimi i lirë]].
Anonymous user