Dallime mes rishikimeve të "Udhëheqës të shteteve në vitin 1923"

Replace with SVG. (GlobalReplace v0.6.5)
(Skeda Lenin_CL.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Jcb)
(Replace with SVG. (GlobalReplace v0.6.5))
* '''{{flamuri|Kuba}} [[Kuba]]''' - [[Alfredo Zayas y Alfonso]], President (1921–1925)
* '''{{flamuri|Meksika 1916-1934}} [[Meksika]]''' - [[Álvaro Obregón]], President (1920–1924)
* '''[[File:Dominion of Newfoundland Red Ensign.pngsvg|20px]][[Newfoundland]]'''
** Monark - [[George V]], Mbreti i Britanisë së Madhe dhe Irlandës (1910–1936)
** Guvernator - [[William Allardyce|Sir William Allardyce]] (1922–1928)