Ndryshimi mes inspektimeve të "Planeti xhuxh"

162 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 31.22.49.18 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 31.22.49.18 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.)
Etiketa: Rollback
'''Planetët xhuxhi''' janë [[Ceres|Cerusi]] dhe [[Plutoni (planet)|Plutoni]]. Cerusi nuk përmendet sepse është me i vogël se Plutoni ndërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogël dhe eshte fshire edhe ai nga lista e planetëve.👽Plutoni eshte quajtur nje planet i mirefillte para disa kohesh. Sot ai eshte i perjashtuar nga planetet sepse nuk permbush disa kushte kryesore per te qene planet👽
 
[[Kategoria:Astronomi]]