Dallime mes rishikimeve të "Mesjeta"

11 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 109.69.160.193 (diskutimet) në versionin e fundit nga Βατο.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 109.69.160.193 (diskutimet) në versionin e fundit nga Βατο.)
Etiketa: Rollback
Forma zotëruese ekonomiko - shoqërore e mesjetës ishte [[feudalizmi]].
== Histori ==
Ne mesjete u zhvillua letersia e anonimatit . Kjo ka te beje me deshiren qe kishin autoret e asaj kohe per te mos shprehur hapur aftesite e tyre artistike! dhe poetike.eeeeeeeeee
 
== Feja ==