Ndryshimi mes inspektimeve të "Përkthyesi"

1 byte removed ,  1 vit më parë
v
U kthye versioni 1945349 i bërë nga 84.22.56.139 (diskutimet): spacing
(ata po paguajn per dreken a tyre)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthye versioni 1945349 i bërë nga 84.22.56.139 (diskutimet): spacing)
Etiketa: Undo
'''Përkthyesi''' është personi i cili merret me përkthimin me shkrim apo përkthim gojor nga një gjuhë e caktuar në një gjuhë tjetër.
 
Po ashtu si “Përkthyes” merren botuesit privatë dhe institucionet publike me tё drejtë botimi që
botuesit privatë dhe institucionet publike me tё drejtë botimi që
realizojnë përkthimin e një vepre nga një gjuhë në një gjuhë tjetër.<ref name=KK20037>LIGJI PËR VEPRIMTARINË BOTUESE DHE LIBRIN [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2006_02-L51_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org]</ref>