Ndryshimi mes inspektimeve të "Lance Armstrong"

ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar (2), Shtator → shtator duke përdorur AWB)
}}
 
'''Lance Armstrong Edward''' (i lindur më 18 shtator, 1971)<ref>{{cite web|url=http://www.cnn.com/2013/01/17/us/lance-armstrong-fast-facts/index.html|title=Lance Armstrong Fast Facts|trans-title=Fakte të shpejta për Lance Armstrong|first=C. N. N.|last=Library|website=CNN|language=en|acecssdate=7 qershor 2019}}</ref> është një çiklist amerikan profesionist, i njohur mirë për faktin se ka qenë fitues i Tour de France në një rekord të shtatë herëve radhazi, pasi i ka mbijetuar [[kanceri testikular|kancerit testikular]]. Ai është gjithashtu themelues dhe kryetar i [[Fondacioni Lance Armstrong|Fondacionit Lance Armstrong]] për hulumtim të [[kanceri]]t dhe mbështetje ndaj personave me kancer. Ai garon për ekipin UCI RadioShack ProTour Team.
 
== Karriera ==