Dallime mes rishikimeve të "Kur sunduesit grinden"

ska përmbledhje të redaktimeve
== Përmbajtja ==
Ky libër përfshin historinë e shkrimtarëve të mëdhenj që iu kanë mbijetuar diktaturave, përderisa diktatorët kanë vdekur e janë harruar. Si fill lidhës i veprës shërben historia e shkrimtarit rus [[Boris Pasternak]].<ref>{{cito uebin|last1=Hamzai|first1=Dhurata |title=Ismail Kadare së shpejti boton librin “Kur sunduesit grinden”|url= http://shqiptarja.com/lajm/ismail-kadare-se-shpejti-boton-librin-kur-sunduesit-grinden|website=Shqiptarja.com|accessdate=30 tetor 2018|date=30 tetor 2018}}</ref>
 
== Pritja ==
Zuri vendin e parë në një anketë të realizuar nga Gazeta Mapo mbi librat më të mirë të vitit 2018, ku morën pjesë mbi 100 personalitete nga fusha e kulturës dhe medias në Shqipëri.<ref>{{cito uebin|author=Gazeta Mapo|title=MAPO LETRARE/ Librat e vitit: Ja renditja e 130 titujve në garë|url= https://gazetamapo.al/mapo-letrare-librat-e-vitit-ja-renditja-e-130-titujve-ne-gare/|website=Mapo.al|accessdate=24 shtator 2019|date=30 dhjetor 2018}}</ref>
 
== Burimet e të dhënave ==
Anonymous user