Ndryshimi mes inspektimeve të "Kushtetuta e SHBA-ve"

ska përmbledhje të redaktimeve
v ((via JWB))
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Kushtetuta interpretohet, plotsohet dhe zbatohet përmes nji korpusi të gjanë të ligjeve kushtetuese. Kushtetuta e Shteteve të Bashkuara qe e para kushtetutë e llojit të vet dhe ka ndikue kushtetutat e shumë vendeve tjera.
 
Ja kan fut kot fare mos e lexoni
==Burimet==
{{reflist|20em}}
 
Anonymous user