Ndryshimi mes inspektimeve të "Mr. & Mrs. Smith"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
v
 
Partneriteti i ripërtërirë Smith kërcënohet shpejt nga punëdhënësit e tyre, të cilët bashkojnë forcat për të eleminuar çiftin. Miku dhe bashkëpunëtori më i mirë i John, Eddie ([[Vince Vaughn]]), heq një çmim prej 400,000 dollarë për secilin Smith (ai pretendon se nuk do të dalë nga shtrati për asgjë më pak se 500,000 dollarë), por John dhe Jane e gjejnë veten nën zjarr nga një ushtri e vrasësve. Përpara një sulmi që shpërtheu shtëpinë e tyre të pockmarked, Smiths vjedhin minivin e fqinjit të tyre dhe shkatërrojnë me sukses tre sedanët e blinduar të ndjekur nga sulmuesit e tyre, të gjithë ndërsa grindeshin për stilet e tyre të luftimit dhe sekretet personale të zbuluara rishtas.
 
Pas takimit me Eddie, Smiths vendosin të luftojnë së bashku për të ruajtur martesën e tyre. Ata rrëmbejnë Danz nga burgu i tij me siguri të lartë për ta përdorur atë si një çip pazare. Danz zbulon se ai ishte thjesht karrem, i punësuar bashkërisht nga punëdhënësit e tyre pasi u zbulua se Smiths ishin martuar, me shpresën që një Smith të vriste tjetrin. John dhe Jane heqin dorë nga planet e tyre të veçanta të situatës së jashtëzakonshme dhe e bëjnë qëndrimin e tyre të fundit së bashku, duke shmangur një sulm të operativëve të armatosur rëndë brenda një [[dyqani]] për dekorimin e shtëpive.
 
Filmi përfundon me çiftin që takohet përsëri me këshilltarin e martesës ([[William Fichtner]]), ku Smiths deklarojnë se sa martesa e tyre ka lulëzuar, me John duke e inkurajuar atë të kërkojë një azhurnim në jetën e tyre seksuale (të cilit ai në heshtje i përgjigjet "10") .
{{div col end}}
 
==Referimet Burime ==
{{reflist}}
 
388

edits